Eiropas vidusskolas izstādē Rīgā 9. oktobrī

9. oktobrī Rīgā “Days of International Education” izstādē, kura notiks Radisson Blu Hotel Latvija, piedalīsies vairākas ārzemju privātskolas. Vecākiem un skolēniem ir unikāla iespēja vienuviet satikties ar direktoriem, uzņemšanas komiteju vadītājiem vai skolu skolotājiem no Lielbritānijas, Vācijas un Šveices.

Ieeja bez maksas. Reģistrācija izstādei.

Vairākums no šīm skolām pastāv ne tikai daudzus gadus, bet gan daudzus gadsimtus. Tās neskar pastāvīgās izglītības reformas vai negaidītas mācību plānu izmaiņas. Bērnu izglītošanas kvalitāte un metodikas iedarbība ir izgājusi laika pārbaudi, ko var apliecināt tūkstošiem absolventu, kuru bērni un mazbērni pēc tam mācās tajās pašās skolās. Mūsdienās šīs skolas ir progresīvas mācību iestādes ar lielisku infrastruktūru, teicamu materiāli tehnisko bāzi, jaunākajām pētnieciskajām laboratorijām, prasmīgiem pasniedzējiem, un visu nepieciešamo sporta un citiem ārpus klases pasākumiem. Visas šīs skolas veiksmīgi strādāja arī pandēmijas laikā, pareizi organizējot izglītības procesu. Maksimālais periods, uz kuru skolas tika slēgtas, nepārsniedza 3-4 nedēļas.

Lielbritānijā ir daudzas skolas, kuru vēsture aizsākusies jau pirms vairāk nekā 300 gadiem, tāpēc mūsu skolēniem ir iespēja mācīties tajās pašās telpās, kur savulaik mācījušies angļu premjerministri vai pasaules slaveni zinātnieki un rakstnieki. Nav noslēpums, ka katra brita sapnis dot savam bērnam iespēju mācīties privātskolā. Nav arī noslēpums, ka angļu aristokrātijai tas ir pašsaprotams “must”. Konservatīvie angļi paļaujas uz kvalitāti, ko nodrošina vēsture.

Skolas absolventi iestājās labākajās pasaules universitātēs un veido veiksmīgu karjeru visdažādākajās jomās. Mums ir daudz veiksmes stāstu par skolēniem, kuri beiguši privātas skolas Apvienotajā Karalistē un vēlāk iestājušies tādās universitātēs kā Oxford, Cambridge, Warwick, Bath, Durham, LSE, UCL un citās top universitātes. Mūsdienās daudzi no viņiem ir zinātnieki, strādā lielos starptautiskos uzņēmumos visā pasaulē un ieņem augstus amatus valsts un privātajās struktūrās.

Bez klasiskajām privātskolām- pansijām, ir arī mūsdienīgas, tā saucamās “Independent VI Form Colleges”, kur nav skolas formas un slēgtas skolas teritorijas, un kur mācības notiek mazās klasēs (6-8 cilvēki) ar individuālu pieeju katram skolēnam. Tādas skolas ir piemērotas motivētiem studentiem, kas vēlas paši plānot savu laiku un dod priekšroku maksimāli universitātei pietuvinātai atmosfērai. Izvēloties vidusskolu, ir jāatceras, ka tas ir abpusējs process, un skolas arī izvēlas savus skolēnus, ņemot vērā iepriekšējo gadu rezultātus, ambīcijas, ārpusklases aktivitātes, kā arī pārbaudījumus vairākos mācību priekšmetos.

Izstādē Rīgā tiks prezentētas šādas skolas: Cardiff VI Form College, Felsted School, ACS Cobham, Queen Ethelburga’s Collegiate, Abbey DLD Group of Colleges, Bournemouth Collegiate, St Michaels,  Bosworth Independent College, St Clare’s College, Earlscliffe, Sidcot School.

Vācija

Izstādē 9. oktobrī jums būs iespēja tikties ar Vācijas Berlin Brandenburg International School pārstāvi.

Skola strādā pēc starptautiskās IB programmas (International Baccalaureate), tāpēc mācības šeit notiek angļu valodā.  Šāda veida kvalifikācija tiek augsti vērtēta Lielbritānijas, Vācijas, ASV, Kanādas, Šveices un citu valstu universitātēs.

Skolai ir liels zaļš kampuss, kas atrodas 17 km attālumā no Berlīnes. Šajā kampusā ir 4 mācību korpusi, sporta zāle, gleznošanas un mākslas nodaļa. Mācību auditorijas ir aprīkotas ar mūsdienīgām iekārtām, šeit ir arī zinātniskās laboratorijas, mākslas studijas un telpas teātra mēģinājumiem. Skolas audzēkņi var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, piemēram, basketbolu, tenisu, futbolu, volejbolu, klinšu kāpšanu, vieglatlētiku, fitnesu, burāšanu.

Šveice

Skola College Saint Charles darbojas no 1897. gada; tā atrodas Šveices franciski runājošajā daļā, gleznainajā Juras Kantonā, veclaiku Porrentruy pils pakājē, stundas braucienā no pilsētas Bāzele. Skola piedāvā starptautisku IB programmu. Šajā gada laikā jūs varat pieteikties un piedalīties konkursā par stipendijām, kas sasniedz 50% no studiju maksas.

Montreux International School būs interesanta tiem, kas vēlas veidot savu karjeru viesnīcu un tūrisma biznesā. Papildus IB priekšmetiem, studenti var izvēlēties profesionālos priekšmetus. Programma tika izstrādāta kopā ar Swiss Education Group, kas apvieno viesmīlības vadības universitātes.

Ja vēlaties uzzināt, kā iestāties skolā, kāda ir mācību maksa, un kādas ir stipendiju iespējas, tad jums ir unikālā iespēja šo informāciju iegūt no skolu pārstāvjiem izstādes “ Days of International Education” laikā, kas notiks sestdien, 9. oktobrī Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā.

Lēmums sūtīt bērnu mācīties uz ārzemēm ir ļoti atbildīgs. Pret koledžas vai skolas izvēli ir jāattiecas kā pret vienu no svarīgākajiem dzīves projektiem.

Uz tikšanos izstādē!

Izstādi organizē „Baltic Council for International Education” ar izglītības aģentūras „Meridian Group” atbalstu.

Neaizmirstiet reģistrēties izstādei.

Ja nevarat apmeklēt izstādi, pierakstieties uz individuālu konsultāciju.