+37125451444
info@meridian.lv

Ar katru gadu arvien vairāk Latvijas vidusskolu absolventu dodas iegūt augstāko izglītību Lielbritānijā. Šo valsti sevišķi interesantu jaunajiem censoņiem padara tās senās universitātes, plašais mācību programmu klāsts, karjeras perspektīvas un starptautiskā vide.

Pasaules augstākās izglītības iestāžu reitingos britu universitātes nemainīgi ieņem līderpozīcijas, un ar tām konkurēt var tikai amerikāņu augstskolas.

Pašas senākās Lielbritānijas universitātes, kurās vietu raduši pasaules līmeņa zinātniski pētnieciski centri, apvienojušās tā dēvētajā Russell Group. Tajā ietilpst 24 universitātes, tai skaitā Oxford (dibināta 1093. gadā), Cambridge (1209), St Andrews (1410) un Edinburgh (1582). Pilnu sarakstu ar Russell Group universitātēm iespējams atrast viņu mājaslapā.

Protams, daudzas britu universitātes ieņem augstākās vietas dažādos reitingos, tomēr neietilpst Russell Group sastāvā. Vienīgā atšķirība starp šīm universitātēm un Russell Group dalībniecēm ir tā, ka tajās parasti ir mazāk studentu, kā arī tās tikušas dibinātas 19. gadsimta beigās vai 20. gadsimtā. Tādas universitātēs ir, piemēram, East Anglia, Essex, Lancaster, Sussex un daudzas citas. Neskatoties uz savu salīdzinoši neseno dibināšanas gadu, šīs universitātes jau ir starptautiski augsti atzītas, līdz ar to tajās cenšas iestāties topošie studenti no visas pasaules, kas ir pārliecināti par šo universitāšu augsto mācību kvalitāti.

Daudzas Lielbritānijas universitātes ieguvušas savu statusu tikai 20. gadsimta 90. gados: Huddersfield, Oxford Brookes, Coventry, Bath Spa, Portsmouth un daudzas citas. Šīs tiek dēvētas par “jaunajām” Lielbritānijas universitātēm. Jāpiebilst, ka tradicionālajās britu universitātēs var būt diezgan sarežģīti atrast tādas modernas specialitātes kā mārketings, sabiedriskās attiecības, tūrisms, loģistika u.c. Savukārt jaunās universitātes piedāvā ne tikai apgūt mūsdienās nepieciešamas zināšanas, bet arī iegūt praktiskas iemaņas semināros, praksēs britu un ārzemju uzņēmumos, kā arī grupu un radošajos projektos.

Kā iestāties?

Kas jāņem vērā topošajiem studentiem no Latvijas, kas vēlas iestāties Lielbritānijas augstākās izglītības iestādēs?

1. Ne visas universitātes ir gatavas uzņemt pirmajā kursā studentus, kas beiguši vidusskolu Latvijā. Lielākā daļa pašu labāko universitāšu (piemēram, Oxford, Cambridge, LSE, UCL, Imperial College) izskata pieteikumus no Latvijas studentiem tikai tādā gadījumā, ja viņi ieguvuši britu vidējās izglītības atestātu A-level vai starptautisko atestātu IB (International Baccalaureate). Tādas pašas kvalifikācijas nepieciešamas arī tad, ja skolēns vēlas turpināt mācības medicīnas, veterinārijas vai stomatoloģijas jomās. Meridian Group palīdz iestāties arī Lielbritānijas labākajās vidusskolās un koledžās. Sīkāku informāciju par vidējo izglītību varat atrast šeit.

2.  Lielākā daļa britu universitāšu pieņem Latvijas skolu absolventu pieteikumus. Dokumentu iesniegšana notiek centralizētajā sistēmā UCAS, kurā vienlaicīgi iespējams pieteikties piecām universitātēm. Mēs esam oficiāls UCAS centrs Latvijā un katru gadu palīdzam skolēniem no Latvijas iestāties Lielbritānijas augstskolās.

3. Dažas Lielbritānijas universitātes studentiem ar Latvijas atestātu prasa iziet sagatavošanas programmu Foundation.
Starptautisko Foundation programmu iespējams iziet universitātēs, koledžās un valodu skolās. Studenti tās izvēlas, jo tās dod iespēju uzlabot savas angļu valodas zināšanas, pateicoties dažādiem valodu mācību priekšmetiem, ko iespējams izvēlēties. Savukārt tiem, kas vēl nav pilnībā pārliecināti par saviem tālākajiem soļiem, Foundation programma palīdzēs izdarīt šo izvēli. Stājoties šādā programmā, nepieciešams izvēlēties mācību virzienu (humanitārās vai eksaktās zinātnes), bet ne konkrētu fakultāti. Pēc sekmīgas Foundation programmas beigšanas studenti var iestāties jebkurā Lielbritānijas universitātē, izņemot Oksfordas un Kembridžas universitātēs, tomēr universitāšu izvēle, protams, atkarīga no iegūtajiem rezultātiem.

Foundation programmas lielākie trumpji ir mazās mācību grupas, individuāla pieeja katram studentam un palīdzība specialitātes izvēlē. Pie tam topošajiem universitāšu studentiem ir iespēja iepazīt britu izglītības sistēmu un mācību procesu un līdz ar to veiksmīgāk adaptēties jaunajā vidē. Meridian Group palīdz izvēlēties piemērotāko programmu un aizpildīt iestāšanās dokumentus.

4. Lai arī kādu ceļu jūs izvēlētos, nepieciešams oficiāls angļu valodas zināšanu apstiprinājums, piemēram, starptautiskais angļu valodas tests IELTS. Sīkāku informāciju par to, kā šo eksāmenu iespējams kārtot Latvijā, iespējams atrast mājaslapā www.balticcouncil.org.

Informācija par IELTS sagatavošanas kursiem =>.

Minimālais IELTS rezultāts, kas nepieciešams, lai iestātos universitātē, atkarīgs no konkrētās universitātes un mācību programmas. Lielākoties britu universitātes mācībām bakalaura programmā prasa vidējo atzīmi 6.0 (ne zemāk kā 5.5. katrā eksāmena daļā) vai 6.5 (ne zemāk kā 6.0 katrā eksāmena daļā). Tomēr iestāšanās prasības mēdz būt augstākas tādas specialitātes kā žurnālistika vai jurisprudence.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai un uzziniet vairāk par augstākās izglītības iespējām Lielbritānijā!

Pierakstieties konsultācijai aizpildot online veidlapu zemāk, pa telefonu 67314614 vai e-pastu info@meridian.lv.

Priecāsimies jūs redzēt mūsu birojos!

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.