Dāniju mēdz saukt par Skandināvijas zaļo pērli. Šī ir viena no progresīvākajām valstīm tādās jomās kā moderno tehnoloģiju attīstība, ekoloģija un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošana. Dānija ir celmlauze komerciālās vēja enerģijas attīstībā, un šodien tādas dāņu kompānijas kā Vestas, Siemens Wind Power ir vēja turbīnu tirgus līderi. 35% no valsts enerģijas vajadzībām tiek segtas ar alternatīvo enerģiju.
Dānija apsteidz daudzas valstis pēc dzīves kvalitātes indeksa rādītājiem, un tā daudzkārt tika atzīta par vislaimīgāko valsti, tajā skaitā pateicoties ilgtspējīgai demokrātijai, kura tiek uzskatīta par vienu no vecākajām pasaulē. Šeit tiek augsti vērtētas vienlīdzības un vienādu iespēju tradīcijas, neskatoties uz dzimumu, ticību, vecumu un nacionālo piederību. Turklāt, vairāk nekā tūkstot gadus Dānijā valda karaļi un karalienes. Tagadējs Dānijas Karalistes monarhs – karaliene Margrēte II – valda kopš 1972. gada. Kaut arī, saskaņā ar konstitūciju, viņas funkcijās ietilpst tikai valsts pārstāvēšana un formālo pienākumu izpilde, tas netraucē viņai izteikt savu diezgan konkrēto viedokli par dažādām mūsdienu sabiedrības problēmām.
Dānijā ir viena no vislabākajām bezmaksas veselības aprūpes sistēmām pasaulē, kā arī lieliski organizēts sabiedriskā transporta tīkls. Dāņiem ir ļoti populāra riteņbraukšana, un šodien Dānijā velosipēdu ir divreiz vairāk nekā automašīnu. Dāņi brauc ar velosipēdu jebkurā laikā visu cauru gadu.
Mūsdienu Dānija – tā ir valsts, kur var saņemt augstas kvalitātes izglītību, kura atbilst visaugstākajiem starptautiskajiem standartiem. Uz 5 miljoniem cilvēku šeit ir 13 Nobela prēmiju laureāti, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem pasaulē. Studenti, kuri atbrauc no dažādām valstīm, augsti vērtē mācīšanas līmeni, plašu programmu izvēli angļu valodā, starptautisko vidi, iespēju iziet praksi vietējos uzņēmumos un turpmāko darbiekārtošanu.

Vēl daži fakti par Dāniju.
Iedzīvotāji
5,8 milj. iedzīvotāju; 9 no 10 cilvēkiem ir velosipēds; 33% pieaugušo brauc uz darbu ar velosipēdu, 45% bērnu – uz skolu.
Valoda
Valsts valoda – dāņu. 80% iedzīvotāju runā angļu valodā.
Lokācija
Dānija atrodas Eiropas ziemeļos, Jitlandes pussalā un 406 Ziemeļjūras un Baltijas jūras salās, vislielākās no kurām ir Zēlande un Fīna.
Klimats
Maigs jūras klimats; vidējā temperatūra ziemā – 0С, vasarā – 20С.
Drošība
Dānija ir līdere pasaules drošāko valstu sarakstā. Šeit ir ļoti zems korupcijas līmenis, bet paši dāņi ir zināmi kā ļoti draudzīga, atvērta un atsaucīga tauta.

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.