+37125451444
info@meridian.lv
Mājas Mācības ārzemēs Vidējā izglītība ārzemēs Austrija American International School Salzburg

www.ais-salzburg.at

Dibināšanas gads – 1976.
Starptautiska jauktā tipa skola zēniem un meitenēm.
Audzēkņu vecums – 12-19.
Kopējais skolēnu skaits – 125.

Skola atrodas vienā no skaistākajām Austrija pilsētām Zalcburgā, kas tiek uzskatīta par Eiropas vēsturisko un kultūras centru. Trijā ēkās ir iekārtotas mācību klases, laboratorijas, bibliotēka, ēdnīca un kopmītnes. Skolas teritorija aizņem 3 hektārus lielu platību klusā rajonā un to ielence pilsētas zaļā zona. Skolas mērķis ir sagatavot jauniešus dzīvei mūsdienīgā un daudznacionālā vidē tā, lai viņi izprastu dažādu procesu būtību, kā arī apzinātos savus mērķus un veidus, kā tos sasniegt. Skolas nelielais izmērs ļauj radīt draudzīgu atmosfēru, kurā katra viedoklis tiek novērtēts, visi visus pazīst un dzīvo pēc abpusējas cieņas un uzticības principiem.Skolu akreditējusi Austrijas izglītības ministrija, un tā ir Eiropas Savienības starptautisko skolu, Amerikas internātskolu Eiropā asociācijas un citu organizāciju biedre. 

Programma

Skola strādā pēc amerikāņu mācību programmas no 7.līdz 12.klasei. Pēc beigšanas studenti saņem American High School Diploma, kā arī kārto AP programmas (Advanced Placement) eksāmenus dažādos priekšmetos, līdz ar to audzēkņiem ir iespēja iestāties labākajās pasaules universitātēs. Lielākajai daļai skolas absolventu ir 3 - 6 AP kursi un 3 – 6 AP eksāmeni. Šie kursi atbilst universitāšu pirmā kursa programmām un izceļ skolas absolventus savu vienaudžu vidū, stājoties augstākās izglītības iestādēs. 

Sports

Sporta nodarbībām skola izmanto Zalcburgas universitātes sporta centru, kurš atrodas 10 minūšu attālumā no skolas. Šeit ir viss nepieciešamais īstam sportistam: olimpiskais baseins, sporta zāle, 6 futbola laukumi, aerobikas un deju zāle, tenisa korti, 2 volejbola laukumi, fitnesa centrs, vieglatlētikas zāle. Sporta nodarbības ir obligātas visām vecuma grupām. Katru trimestri audzēkņi izvēlas 2 sporta veidus no šāda saraksta: vispārējā fizkultūra, basketbols,volejbols, softbols, beisbols, svarcelšana, aerobika, joga, teniss, peldēšana, futbols, skriešana, skvošs, alpīnisms.

Ārpusklases pasākumi

Skolā ir plaša ārpusklases pasākumu programma, kas norisinās katru nedēļu. Tiek organizēti koncerti, sacensības, debates, kā arī Zalcburgas ievērojamāko vietu apmeklējumi. 2 reizes gadā audzēkņi dodas ekskursijās uz citām Eiropas pilsētām. Ziemas periodā ir iespēja slēpot Alpos. 

Dzīvošana

Audzēkņi dzīvo skolas galvenajā ēkā, kas būtvēta 18.gadsimtā un ir pilnībā modernizēta pēc mūsdienu prasībām. Katrai istabiņai ir atsevišķa vannas istaba. Audzēkņi dzīvo istabiņās pa vienam, diviem vai trijiem. 2011.gadā tika uzbūvētas jaunas kopmītnes zēniem, kurās visas istabas ir divvietīgas. 

Iestāšanās dokumenti

skolas atestāts par pēdējo mācību gadu;
ieteikuma vēstule no angļu valodas skolotāja;
ieteikuma vēstule no matemātikas skolotāja;
angļu valodas zināšanu apstiprinājums;
reģistrācijas maksa 75 euro. 

Mācību maksa 2023./2024. mācību gadā.

7.-8. klase – 45 000 euro 
9.-12. klase – 47 000 euro

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.