+37125451444
info@meridian.lv
Mājas Mācības ārzemēs Vidējā izglītība ārzemēs Lielbritānija Valsts skolas The Duke of York Royal Military School

Skola 
The Duke of York’s Royal Military School ir valsts internātskola, kas dibināta 1803. gadā, lai apmācītu britu armijas virsnieku un karavīru bērnus. Šobrīd skola uzņem skolēnus vecumā no 11-18 gadiem neatkarīgi no ģimenes nodarbošanās, un tā atrodas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas aizbildniecībā. Eiropas Savienības pilsoņiem mācības ir bez maksas.
Visi audzēkņi  iegūst klasisko angļu izglītību GCSE un A-Level programmās un, lai gan daudzi nākotnē izvēlas militāro karjeru, tas nav obligāti. Ļoti daudzi bērni  iestājas un apgūst civilās specialitātes. Kā jau skolā ar militāru ievirzi, šeit no mazotnes skolēniem tiek ieaudzinātas  tādas īpašības kā pašdisciplīna, augsta atbildības sajūta, komandas gars, spēja uzņemties atbildību par savu rīcību, spēja ātri pieņemt lēmumus un līdera dotības. Skolā ir kadetu korpuss, kur skolēni apgūst iemaņas šaušanā, lidošanā  un navigācijā. Daudzi piedalās militārajā sporta programmā  Duke of Edinburgh Awards.
Papildus tam skolā tiek pievērsta īpaša uzmanība arī dejām, mūzikai un mākslai. Skolēniem ir iespēja uzstāties militārā orķestra sastāvā, dziedāt korī, kā arī spēlēt un dziedāt roka/popa grupās.

GCSE priekšmeti
Obligātie priekšmeti: angļu valoda, angļu literatūra, matemātika, zinātne, Personal, Social, Health and Economic Wellbeing Education (PSHEE), sports un teoloģija.
Papildus obligātajiem mācību priekšmetiem skolēni var izvēlēties 4 priekšmetus no šīm iespējām: vēsture, ģeogrāfija, mūzika, svešvalodas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, datorzinātnes, fiziskā kultūra, sports, pārtikas tehnoloģija, materiālu pretestības tehnoloģija, tekstilizstrādājumu tehnoloģija, fotografēšana, dejas, drāma, māksla un dizains.

A-Level priekšmeti
Vizuālā māksla, bioloģija, biznesa pamati, ķīmija, drāma, angļu literatūra, pārtikas tehnoloģija, ģeogrāfija, vēsture, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, matemātika, augstākā matemātika, svešvalodas (franču, vācu, spāņu), mūzika, fotografēšana, fiziskā kultūra , sports, fizika, tehnoloģijas un dizains, tekstila dizains, psiholoģija, teoloģija.

Sports
Sports un fiziskā sagatavotība ir neatņemama izglītības procesa sastāvdaļa, un tai ir būtiska nozīme skolēnu personības izveidošanā. Tas palīdz ne tikai fiziskās formas uzlabošanā, bet arī pozitīvi ietekmē pašapziņas attīstību – pārliecību par savām spējām un vēlmi sasniegt savus mērķus gan individuāli, gan komandā.
Papildus galvenajiem sporta veidiem, tādiem kā regbijs, hokejs, krikets, vieglatlētika un teniss skola piedāvā papildus programmu, kurā iekļauti 15 dažādi sporta virzieni, ļaujot studentiem dažādot fiziskās sagatavotības veidus, kā arī pienācīgi pārstāvēt skolu dažādu kategoriju sporta sacensībās.
Skola turpina attīstīt savu sporta bāzi, pēdējos gados ievērojami paplašinot sportošanas iespējas skolas teritorijā. Šeit ir regbija un kriketa laukumi, tenisa korti, hokeja laukums, vieglatlētikas celiņi, futbola laukumi,kā arī jauna sporta halle, kur var nodarboties ar fitnesu, skvošu, alpīnismu un peldēšanu.
Lai audzēkņi sasniegtu labākos rezultātus, skola piesaista profesionālus trenerus, kuri ir guvuši ievērojamus panākumus sporta karjerā.

Kultūras dzīve
Skolai ir senas kultūras tradīcijas un audzēkņi piedalās dažādos pasākumos, festivālos, gājienos un militārās parādēs, kur viņi var parādīt savas prasmes un iemaņas dažādās jomās - militārajā ierindā, mūzikā, teātra un dejas mākslā. Skola pelnīti lepojas ar saviem absolventiem,kuriem ir izcila karjera un kļuvuši par slaveniem horeogrāfiem,koncertmeistariem un mūziķiem.
Skolas lepnums ir militārais orķestris, kas, pateicoties tā dalībnieku profesionalitātei un militārajai atribūtikai, ir iecienīts dalībnieks dažādos izbraukuma pasākumos.

Dzīvošana
Skolēni tiek izmitināti rezidencēs skolas teritorijā vienvietīgās un divvietīgās istabās.

Maksa 2018./19.mācību gadā
ES pilsoņiem mācības ir bez maksas.
Dzīvošana un ēdināšana -  4815 GBP trimestrī (14 445) GBP gadā.

    Pierakstieties uz konsultāciju





    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits








    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.