+37125451444
info@meridian.lv

www.mpw.co.uk

Dibināšanas gads – 1973.
Jauktā tipa skola zēniem un meitenēm.
75% studentu ir no Lielbritānijas,
25% - starptautiskie studenti.
Skolēnu vecums – 14-19
Kopējais skolēnu skaits – 600
Skolēnu skaits klasē – maks. 8

Skola

Koledža ir plaši pazīstama Lielbritānijā ar savu lielisko reputāciju. Mācību procesa pamatā ir individuāla pieeja katram skolēnam, pateicoties kurai iespējams atklāt katra audzēkņa potenciālu un sasniegt augstākos rezultātus atbilstoši katra spējām. Daudzi britu skolēni, kuri līdz 16 gadu vecumam mācījušies privātās internātskolās, turpina mācības MPW koledžas A-Level programmā, jo vēlas iestāties Oksfordā, Kembridžā vai kādā citā augstākā līmeņa universitātē. Šie skolēni apzinās, ka viņiem nepieciešams individuāls atbalsts un sagatavošanās ne tikai eksāmeniem, bet arī  universitātes intervijai, anketas aizpildīšanai un motivācijas vēstules rakstīšanai. Koledža uzņem arī ierobežotu skaitu ārzemju studentu. Šajā koledžā var sastapt studentus no vairāk nekā 20 valstīm (Japānas, ASV, Korejas, Ķīnas, Vjetnamas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Indijas u.c.). Pēdējo 3 gadu laikā ārzemju audzēkņi iestājušies tādās universitātēs, kā Cambridge, Oxford, Imperial College, LSE, UCL, St Andrew’s, Bath, Warwick, Edinburgh, York, King’s, Bristol un Nottingham. Tradicionāli lielākā daļa studentu iestājas medicīnas fakultātēs.Katram audzēkniem ir savs kurators, ar kuru viņš apspriež savus akadēmiskos rezultātus, universitātes izvēli un dažādus vispārīgus jautājumus. Divas reizes trimestrī skolēni saņem atskaites par savu progresu. Mācību daļas vadītāja un konsultanti, kas palīdz iestāties universitātē, katru gadu raksta specializētas grāmatas par to, kā iekļūt Kembridžā un Oksfordā, kā arī dažādās konkrētās specialitātēs: medicīnā, mākslā un dizainā, jurisprudencē, biznesā/ekonomikā un inženierzinātnēs. Šīs grāmatas iespējams iegādāties, un tās aktīvi izmanto arī citās Lielbritānijas skolās.

Visas koledžas klases aprīkotas ar interaktīvajām tāfelēm un audio-vizuālo aparatūru. Skolēnu rīcībā ir divas bibliotēkas, internetbibliotēka, 2 ķīmijas, 2 bioloģijas un 1 fizikas laboratorija, 2 kompjūterklases, lingvistikas laboratorija, mākslas studija, 2 fotostudijas, keramikas klase un skaņu ierakstu studija.

Programmas

Two-year GCSE – pamatskolas programma 14-15 gadus jauniem skolēniem. Pirmajā mācību gadā tiek apgūti priekšmeti saskaņā ar nacionālo mācību plānu. Otrajā gadā skolēni gatavojas valsts eksāmeniem matemātikā, angļu valodā un literatūrā, svešvalodā (pēc izvēles), kā arī vienā humanitārā un vienā eksaktā priekšmetā (pēc izvēles). 
One-year GCSE – viengadīga programma 15-16 gadus jauniem skolēniem. Audzēkņi izvēlas 5-8 mācību priekšmetus: matemātika, bizness un ekonomika, bioloģija, ķīmija, fizika, ģeogrāfija, angļu valoda, angļu literatūra, māksla, teātra māksla, vēsture, franču valoda, vācu valoda, itāļu valoda, spāņu valoda. 
A-Level – divgadīga vidusskolas programma, kurā audzēkņiem jāizvēlas 4 priekšmeti: grāmatvedība, senlaiku vēsture, māksla, rokdarbi un dizains, bioloģija, biznesa studijas, keramika, ķīmija, klasiskā civilizācija, klasiskā grieķu valoda, ekonomika, angļu valoda, angļu literatūra, filmu studijas, franču valoda, ģeogrāfija, ģeoloģija, vācu valoda, grafiskā komunikācija, vēsture, mākslas vēsture, informāciju un komunikāciju tehnoloģijas, itāļu valoda, latīņu valoda, politika, psiholoģija, reliģija, krievu valoda, socioloģija, spāņu valoda, statistika, tekstildizains, teātra studijas. 

Oxbridge Entrance

Katru gadu koledža sagatavo aptuveni 40 studentus iekļūšanai Oksfordā un Kembridžā. Pēdējo 18 gadu laikā šādu sagatavošanas programmu izgājis 651 students, no kuriem 214 veiksmīgi pārvarējuši visus iestāšanās etapus un kļuvuši par Oksfordas un Kembridžas studentiem. Studenti, kuri var piedalīties šajā programmā, to izlemj vasarā pēc pirmā A-Level gada. Viņiem tiek sagatavots sevišķs plāns vasarai. Sākot ar septembri, šie skolēni apmeklē papildus nodarbības, gatavojas intervijai, saņem konsultācijas no bijušajiem un esošajiem uzņemšanas komisijas locekļiem. 

University of London International Foundation

Viengadīga universitātes sagatavošanas programma skolu absolventiem. Programmu izstrādājuši London School of Economics (LSE) pasniedzēji, un tās noslēgumā studenti saņem University of London Foundation (LSE).Matemātika un statistika, ekonomika, starptautiskās attiecības un politika ir obligātie mācību priekšmeti. Šī programma palīdz studentiem iestāties sociālo zinātņu fakultātēs. 

Ārpusklases pasākumi

Koledža regulāri organizē sporta un kultūras pasākumus. A-Level skolēniem tie nav obligāti, bet lielākā daļa audzēkņu tajos aktīvi piedalās. Populārākie sporta veidi ir futbols, regbijs, badmintons, basketbols, teniss, aerobika un modernās dejas. Audzēkņiem, kas vecāki par 16 gadiem, tiek piešķirts bezmaksas abonements vietējā sporta zālē.Skolā darbojas skolēnu padome, debašu biedrība, radošā darbnīca, teātra studija un labdarības biedrība. 

Dzīvošana

Ārzemju studenti var dzīvot angļu ģimenē vai studentu rezidencē. 

2022./2023.mācību gada cenas

Mācības
A-Levels / GCSE – 34 000 GBP (apmaksa pa trimestriem)
University of London Foundation – 27 000 GBP
IELTS – 2000 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa – 350 GBP
Depozīts - 10 000 GBP (tiek ieskaitīts pēdējā trimestra maksā)

Dzīvošana
MPW rezidence  (ieskaitot brokastis, gultas veļu, apsardzi 24/7) – 26,995 GBP gadā

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.