+37125451444
info@meridian.lv
Mājas Mācības ārzemēs Vidējā izglītība ārzemēs Lielbritānija Independent VI Form Colleges The National Mathematics and Science College

Dibināšanas gads – 2015
Jaukta tipa skola sevišķi apdāvinātiem bērniem
Skolēnu vecums – 15-18
Skolēnu skaits klasē – maksimums 8.

Skola

Skola tika dibināta ar mērķi apmācīt nopietnus un motivētus skolēnus, kuri vēlas sasniegt augstākos iespējamos akadēmiskos rezultātus un iestāties pasaules labākajās universitātēs. Skolu dibināja Dr. Mārtins Stīvens, kurš iepriekš bija prestižās zēnu privātskolas St Paul’s School direktors. Viņš ir plaši pazīstams akadēmiķu vidū, kā arī 24 grāmatu autors. Stīvens daudzus gadus ir veltījis darbam ar apdāvinātiem bērniem, kas viņam ļāvis uzrakstīt grāmatu “Educating the More Able Student: What Works and Why” (“Spējīgāko skolēnu mācīšana: kādas metodes strādā un kāpēc”).
Koledžā tiek mācīti tikai STEM priekšmeti (Science, Technology, Engineering & Mathematics) – matemātika, ķīmija, fizika, bioloģija un ekonomika. Visi ārzemju studenti apgūst arī angļu valodu kā svešvalodu.
NMSC koncentrējas tieši uz eksaktajām zinātnēm, jo gan Anglijā, gan visā pārējā pasaulē ir nepieciešami šo jomu speciālisti, bet vecāko klašu skolēnu, kuri izvēlas specializēties šajās jomās, skaits katru gadu paliek arvien mazāks. Bet tieši šie skolēni nākotnē varētu uzveikt vēzi, pielietot kodoltermiskās sintēzes enerģiju un apturēt globālo sasilšanu. Pasaulei ir nepieciešami šie cilvēki, tāpēc NMSC uzskata par savu pienākumu šos cilvēkus atrast un apmācīt.
Par savu galveno priekšrocību NMSC uzskata savus skolotājus, kuri ar katru skolēnu strādā individuāli. Skolēnu un skolotāju attiecības Lielbritānijā ir daudz personiskākas nekā citās valstīs, jo angļu izglītības pamatā ir rūpes par bērnu. Vēl viens skolas pluss ir ārpusklases nodarbības. Mūzikas un teātra nodarbības vada profesionāļi no Birmingham Philharmonic Orchestra, The Royal Shakespeare Company, Belgrade Theatre un Coventry. Un tie ir tikai daži no piemēriem.

NMSC piedāvā daudzas tādas nodarbes, kuras nav citur. Piemēram, parlamenta klubu, pateicoties kuram skolēni var apmeklēt britu parlamenta sēdes, komunicēt ar valdības darbiniekiem un redzēt politiskās aktivitātes klātienē.

Programmas

A level ir divus gadus ilga vidējās izglītības programma 16-18 gadus veciem skolēniem. Visiem NMSC skolēniem obligāti jāmācās matemātika, kā arī 3 izvēles priekšmeti no šāda saraksta – augstākā matemātika, ķīmija, fizika, bioloģija, datorzinātnes un ekonomika. Skolēni saņem papildu atbalstu dalībai nacionālās un starptautiskās olimpiādēs. Vienā no akadēmiskajiem priekšmetiem skolēniem obligāti jāraksta kursa darbs (The Extended Project Qualification), kas palīdz pēc tam iestāties universitātē. Visi skolēni, kuru dzimtā valoda nav angļu, gatavojas arī IELTS eksāmenam.

Pre-A level ir vienu gadu ilga programma 15-16 gadus veciem skolēniem, kas palīdz sagatavoties mācībām A level programmā. Šajā mācību gadā tiek pilnveidotas angļu valodas zināšanas un tiek mācīta matemātika, fizika, ķīmija un bioloģija.

Ārpusklases pasākumi

Skolēniem tiek piedāvāta aktīva un plaša ārpusklases pasākumu programma. Tiem, kam patīk zīmēt, vienmēr pieejama klase zīmēšanai, savukārt tiem, kas mīl mūziku, ir iespēja piedalīties Birmingemas jauno instrumentālistu orķestrī. Skolēniem pieejama trenažieru zāle, kā arī sporta centrs, kur iespējams nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, tai skaitā peldēšanu. Katru sestdienu tiek organizētas ekskursijas uz muzejiem, galerijām un teātriem. Skola piedāvā iespēju piedalīties Duke of Edinburg’s award programmā.

Dzīvošana

NMSC skolēni mitinās viesģimenēs vai rezidencēs. Rezidences atrodas Koventrijas pilsētas centrā netālu no teātra, kinoteātriem, kafejnīcām, restorāniem un veikaliem.
Zēni un meitenes dzīvo dažādos stāvos, kur tiek nodrošinātas vienvietīgas istabiņas ar visām ērtībām un neliela virtuve. Reizi nedēļā tiek mainīta gultasveļa un tīrīta istaba. Rezidences teritorijā ir trenažieru zāle, TV telpa, veļas telpa un ēdnīca. Skolēnus ēdina 3 reizes dienā.

Mācību maksa 2022./2023. gadā:

Mācību maksa, dzīvošana, ēdināšana – 15 999 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa – 200 GBP
Depozīts – 5000 GBP

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.