+37125451444
info@meridian.lv

Dibināšanas gads – 1841
Privātskola zēniem un meitenēm
Skolēnu vecums - 3-18 (vecāko klašu skolā 13-18)
Kopējais skolēnu skaits – 1040
Vecāko klašu skolā – 640
Skolēni, kas dzīvo kopmītnēs - 560

Skola

Cheltenham College ir viena no zināmākajām un prestižākajām britu skolām; tā dibināta 1841. gadā ar mērķi izglītot zēnus no augstākās šķiras ģimenēm. Skolas aprakstu var atrast 1893. gadā izdotajā labāko privātskolu katalogā (Great Public Schools), kur tai ir veltīta vesela nodaļa un kurā iekļautas tikai 10 skolas. Meitenes sāka uzņemt Cheltenham koledžā sākot ar 1969. gadu, un 1998. gadā skola pilnībā pārgāja uz jaukta tipa apmācību. Skolai ir augsti akadēmiskie rezultāti, un liela daļa absolventu iestājas Lielbritānijas un ASV top universitātēs. Šeit ir izstrādāta īpaša programma tiem jauniešiem, kas vēlas iestāties Oksfordā un Kembridžā, ieskaitot sagatavošanu intervijām un iestājpārbaudījumiem.
Skola atrodas 30 hektāru lielā platībā, kur atrodas mācību ēkas, kopmītnes, sporta centrs, teātris, spēļu laukumi, kā arī 19. gs. mākslas galerija. Galvenā skolas ēka, kas simbolizē Viktorijas laikmetu, majestātiski paceļas pār zaļajiem laukumiem, un tā ir viegli pamanāma jau no tālienes. Nesen pabeigta renovācija un modernizācija bibliotēkai, teātra mākslas studijai, mākslas centram, kā arī uzcelta pavisam jauna kopmītne vecāko klašu meitenēm.  Pilnībā tika atjaunots pētniecības centrs, kā rezultātā skolēni ir ieguvuši iespēju darboties universitātes līmeņa laboratorijās.
Skolas mērķis ir nodrošināt vispusīgu attīstību saviem audzēkņiem un nodrošināt vislabākos apstākļus, lai sasniegtu augstus akadēmiskos rezultātus un atklātu katra skolēna radošo potenciālu. Šeit "izglītība" tiek saprasta visplašākajā šī vārda nozīmē, un skola mēģina iedvest katram studentam vēlmi mācīties, katru dienu apgūt jaunas lietas un strādāt pie savas pašizaugsmes, lai nākotnē sasniegtu panākumus jebkurā jomā.

GCSE priekšmeti.

Skolēni apgūst 10 priekšmetus. Obligātie: angļu valoda un angļu literatūra, matemātika, 2 priekšmeti no dabas zinībām (bioloģija, fizika, ķīmija), viena svešvaloda vai angļu valoda kā svešvaloda. Izvēles priekšmeti: sengrieķu valoda, māksla, klasiskā civilizācija, franču, spāņu, vācu, latīņu valoda, drāma, dizains un tehnoloģijas, ģeogrāfija, vēsture, mūzika, sporta zinātne, teoloģija un filozofija, trešais priekšmets no dabas zinībām.

A-Level priekšmeti:

Angļu literatūra, matemātika, augstākā matemātika, bioloģija, ķīmija, fizika, bizness, ekonomika, vēsture, ģeogrāfija, māksla, klasiskā civilizācija, franču, spāņu, vācu, sengrieķu, latīņu valoda, politika un valdība, psiholoģija, sporta zinātne, teoloģija, filozofija un ētika, teātra māksla, mūzika, māksla, dizains un tehnoloģijas.

Sports

Skolā ir ideāli apstākļi, lai nodarbotos ar sportu, un liela daļa skolēnu piedalās valsts un starptautiska mēroga sacensībās.
Cheltenham College ir viena no 4  skolām, regbija dibinātājām, kopā ar Rugby, Sherborne un Durham. Otra populāra spēle ir krikets, un skola lepojas ar to, ka tās laukumā 1872. gadā notika Glosteršīras grāfistes pirmais kriketa mačs. Skola piedalās sacensībās valsts līmenī lauka hokejā un netbolā. Šeit var nodarboties arī ar basketbolu (3 komandas), tenisu, vieglatlētiku, badmintonu, futbolu, golfu, peldēšanu, ūdenspolo un airēšanu.

Ārpusklases pasākumi

Skola piedāvā izvēlēties daudz dažādus interešu klubus un pulciņus. Gandrīz katrā mācību priekšmetā skolēni var iet uz fakultatīvām nodarbībām un iegūt zināšanas ārpus skolas mācību programmas. Tiem, kuriem interesē militārā karjera vai darbs policijā, skolai ir savs kadetu korpuss. Skolēniem tiek dota iespēja piedalīties militārajā sporta spēlē Duke of Edinburgh’s Award.

Dzīvošana

Skolēnu rīcībā ir 11 kopmītnes, kas atrodas skolas teritorijā. Kopā ar skolēniem katrā mājā dzīvo arī skolas darbinieki, kas palīdz uzturēt kārtību un risināt ikdienas problēmas. Vecāko klašu skolēni  tiek izmitināti vienvietīgās istabās ar visām ērtībām.

Mācību maksa 2023./2024. mācību gadā.

GCSE – 15 100 GBP trimestrī
A-Level – 15 500 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa - 150 GBP
Depozīts – 1 350 GBP (ES pilsoņiem)

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.