+37125451444
info@meridian.lv

Dibināšanas gads – 1564
Privāta jaukta tipa skola-pansija zēniem un meitenēm
Skolēnu vecums – 4-18
Kopējais skolēnu skaits – 1051
Vecāko klašu skolēni (13-18) – 544
Skolas kopmītnēs dzīvojošie – 437 (8-18)

Skola

Skola atrodas Felstedā, gleznainajā lauku apkārtnē, kuru tik ļoti patika aprakstīt angļu literatūras klasiķiem. Felsteda atrodas starp Londonu un Kembridžu, un šī ir  absolūti droša vieta ar lielisku ekoloģiju, bet tajā pašā laikā – tā atrodas tikai 20 minūšu braucienā no Londonas lidostas Stansted, un 90 minūšu braucienā no Heathrow un Gatwick lidostām. Šo apkārtni uzskata par labāko valstī golfam. Felsted skola tika dibināta 1564.gadā, kas dod mūsu skolēniem iespēju izjust tādu skolas atmosfēru, kuru nebūtu iespējams piedzīvot savā valstī. Skolas dibinātājs bija barons Ričards Ričs, kurš kalpoja par kancleru karaļa Eduarda VI laikā.  Skola atrodas plašā, zaļā teritorijā ar saviem parkiem, zālājiem atpūtai un celiņiem pastaigām. Veclaicīgās ēkas ir mūsdienīgi aprīkotas un jauniešiem ir pieejami sporta spēļu laukumi, baseins, sporta zāle, 25 tenisa laukumi, laukumi skvoša un netbola spēlēm, trenažieru zāle.
Felsted skola ir slavena pateicoties saviem akadēmiskajiem rādītājiem. Vecākajiem skolēniem tiek piedāvātas divas mācību programmas – britu A-level un starptautiskā IB programma. Skolas absolventi iestājas labākajās Lielbritānijas, ASV, Kanādas, Šveices un citu valstu universitātēs.
Skola ir Round Square asociācijas dalībniece, kas ļauj tās skolēniem piedalīties daudzos starptautiskajos projektos.

GCSE priekšmeti: obligātie- angļu valoda un literatūra, matemātika, zinātnes, fizkultūra; 4 izvēles priekšmeti – viena svešvaloda (franču, vācu, spāņu, latīņu), viens humanitāro zinātņu priekšmets (vēsture, klasiskās civilizācijas, ģeogrāfija, latīņu valoda, teoloģija, filozofija), 2 priekšmeti no saraksta: ģeogrāfija, vēsture, teoloģija, filozofija, papildus zinātne, māksla un dizains, klasiskās civilizācijas, datorzinātnes, dizains un tehnoloģijas, drāma, vācu valoda, spāņu valoda, franču valoda, latīņu valoda, fizkultūra.

A-Level priekšmeti: angļu literatūra, matemātika, augstākā matemātika, datorzinātnes, bioloģija, ķīmija, fizika, bizness, ekonomika, vēsture, politika, ģeogrāfija, māksla un dizains, mākslas vēsture, vācu valoda, franču valoda, spāņu valoda, latīņu valoda, filozofija un teoloģija, klasiskās civilizācijas, psiholoģija, mūzika, fotogrāfija, dizains un tehnoloģijas, fizkultūra, teātra māksla.

IB (International Baccalaureate)

Skolēns izvēlas 6 priekšmetus no 3 piedāvātajiem blokiem. 3 priekšmetus – standarta līmenī, un 3 priekšmetus – augstākā līmenī.
Bloks 1 (dzimtā valoda) – angļu, vācu, itāļu, dzimtā valoda.
Bloks 2 (svešvaloda) – franču, spāņu, vācu, itāļu, angļu, angļu valoda un literatūra, latīņu valoda.
Bloks 3 (humanitārās zinātnes) – vēsture, ģeogrāfija, ekonomika, psiholoģija, filozofija.
Bloks 4 (zinātnes) – bioloģija, ķīmija, fizika, sporta un veselības zinātne, tehnoloģiju dizains.
Bloks 5 (matemātika) – matemātiskā analīze,  pielietojamā matemātika
Bloks 6 (māksla vai papildus izvēle) – gleznošana, mūzika, ekonomika, franču valoda, bioloģija, spāņu valoda.
Visi skolēni raksta 4000 vārdu garu projekta darbu, studē zināšanu teoriju (Theory of Knowledge) un apgūst praktisko Creativity, Action, Service kursu.

Sports

Skolā ir lieliska sporta bāze. Skolēni piedalās dažādu sporta veidu nacionālā līmeņa sacensībās. Tomēr skola neuzskata, ka medaļas ir galvenais sporta nodarbību mērķis un cenšas piesaistīt pilnīgi visus skolēnus sportam, neatkarīgi no viņu sagatavotības līmeņa. 
Galvenie sporta veidi: regbijs, lauka hokejs, krikets, teniss, netbols.
Papildus sporta veidi: peldēšana, basketbols, skvošs, aerobika, futbols, vieglatlētika, golfs, jāšana ar zirgiem, polo, badmintons.

Ārpusklases nodarbības

Pēc mācībām skolēniem ir iespēja nodarboties ar mūziku, gleznošanu, spēlēt teātrī, darboties pulciņos un interešu klubos. Mūzikas skola piedāvā gan pulciņus, gan akadēmisku mūzikas priekšmetu apguvi. Skolai ir ilggadēja sadarbība ar Junior Guildhall School of Music and Drama. Ir savi mūzikas ansambļi, orķestri un koris. Visa vecuma skolēni piedalās teātra uzvedumu sagatavošanā.

Būdama Round Square asociācijas dalībniece, skola velta lielu uzmanību brīvprātīgo darbam un dalībai starptautiskos projektos. Vecāko klašu skolēniem ir iespēja piedalīties programmā Duke of Edinburgh’s Award, mini ANO, kadetu korpusā, attīstības  un līderu programmās.

Dzīvošana

Skolā ir vienas kopmītnes jaunākiem skolēniem (no 8 gadu vecuma) un 8 kopmītnes skolēniem vecumā no 13-18 gadiem.
Jaunākie skolēni tiek izmitināti istabās pa 2-6 cilvēkiem, vecākie skolēni – istabās pa 1 vai 2.

Maksa 2023./2024. mācību gadā

Sākumskola (8-12 g.) – 9 995 GBP par trimestri
Pamatskola un vidusskola (13-18 g.) – 14 700 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa – 125 GBP
Depozīts viena trimestra apmērā.

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.