+37125451444
info@meridian.lv

Dibināšanas gads – 1934
Privāta internātskola zēniem un meitenēm
Skolēnu vecums – 8-18 (vecāko klašu skolā 13-18)
Kopējais skolēnu skaits – 600
Skolēnu skaits vecāko klašu skolā - 450
Skolēni, kas dzīvo internātā – 90%

2017. gadā skolas absolventi saņēmuši vietas piedāvājumus no tādām universitātēm kā Cambridge, Durham, University College London, Manchester, Exeter, Newcastle, Leeds, Edinburgh, Glasgow un citām. Daudzi ārzemju studenti iestājušies arī ASV, Kanādas, Spānijas un Nīderlandes labākajās universitātēs. Viens skolēns pat saņēmis stipendiju prestižajā American Academy of Dramatic Arts.

Skola

Gordonstoun (UK) ir viena no slavenākajām internātskolām Eiropā, jo to saviem bērniem izvēlas karaliskās ģimenes un britu aristokrātu pārstāvji. Skolā mācījušies britu karaliskās ģimenes trīs paaudžu pārstāvji, tai skaitā Edinburgas hercogs (karalienes Elizabetes II vīrs) princis Filips, princis Čārlzs, princis Endrjū un princis Edvards, kā arī jāšanas triatlona olimpiskā čempione, karalienes Elizabetes II mazmeita Zāra Filipsa. Skolas absolventu vidū ir 19 Eiropas karalisko ģimeņu pārstāvji, kā arī slaveni rakstnieki, aktieri, politiķi un sportisti.
Skolu 1934. gadā dibināja vācu pedagogs Kurts Hāns, kad bija spiests no Vācijas pārcelties uz Lielbritāniju. Savu pedagoģisko darbību turpināšanai Kurts Hāns izvēlējās Skotiju, kur noīrēja Gordonstounas muižu. Otrā pasaules kara laikā uz šo skolu pārcēlās daudzi skolēni no plaši pazīstamās Vācijas skolas Salem, ko savulaik arī dibināja Kurts Hāns. Mūsdienās Gordonstoun, Salem un vēl 122 skolas visā pasaulē ietilpst starptautiskajā asociācijā Round Square, kuras galvenais princips ir mācības ar galvu, sirdi un darbu.
Šobrīd skolā GCSE un A-Level programmās mācās apmēram 600 zēnu un meiteņu. Trešdaļa bērnu ir vietējie, trešdaļa – no Anglijas un vēl trešdaļa – no ārzemēm. Skolā pārstāvētas vairāk nekā 40 dažādas nacionalitātes, līdz ar to bērni tiek audzināti īsteni starptautiskā garā, pievēršot uzmanību cieņpilnai attieksmei pret katru kultūru un valodu.

Skola pati nosaka savus principus, un tā uzskata, ka galvenais, lai skolēni būtu vispusīgi attīstīti. Akadēmiskā izglītība ir tikai daļa no mācību procesa, jo svarīga ir arī fiziskā norūdīšanās un sevis pārvarēšana. Skolai ir sava jahta Ocean Spirit of Moray, un katram skolēnam jādodas braucienā kā jahtas apkalpes dalībniekam. Skola velta daudz laika savu audzēkņu daudzpusīgai un harmoniskai attīstībai.
Gordonstoun skolotāji patiesi tic, ka bērna personības attīstīšana un viņa dvēseles un sirds izprašana palīdz bērnam mācīties. Akadēmiskās programmas apguve tādējādi ir vieglāka un organiskāka, jo nav jācīnas par rezultātiem – tie parādās paši no sevis. Skola māca arī organizēt savu laiku, sadalīt savus spēkus, plānot dienu, tikt galā ar stresu un ārējo spiedienu, pārvarēt egoismu un atrast laiku citiem, it sevišķi, ja kādam nepieciešama palīdzība.

GCSE mācību priekšmeti: visi skolēni apgūst obligātos mācību priekšmetus: angļu valoda un angļu literatūra, matemātika, viena svešvaloda, zinātnes. Jāapgūst arī 3 izvēles priekšmeti: māksla, datorzinātnes, dizains, ģeogrāfija, vēsture, mūzika, bizness, sports, teātra māksla, latīņu valoda, dejas.

A-Level mācību priekšmeti: angļu valoda, angļu literatūra, matemātika, augstākā matemātika, vēsture, ģeogrāfija, bizness, vācu valoda, franču valoda, spāņu valoda, latīņu valoda, bioloģija, ķīmija, fizika, masu mediji, teātra māksla, datorzinātnes, digitālā fotogrāfēšana, māksla un dizains, dizaina tehnoloģijas, mūzika, sports.

Ārpusklases pasākumi

Skola atrodas vairāk nekā 200 akru lielā teritorijā, kurā ir gan parki, gan meži. Šeit atrodas ne tikai mācību ēkas, bet arī jauns sporta komplekss ar baseinu, spēļu laukumiem, skvoša kortiem, trenažieru zāli un klinšu kāpšanas sienu, teātris ar 200 sēdvietām, deju studijas, mēģinājumu zāles, ūdens sporta veidu sporta komplekss, lieliski aprīkots mūzikas departaments ar skaņu ierakstu studijām un mēģinājumu telpām. Šie ir tikai daži no sporta veidiem, ar kuriem iespējams nodarboties Gordonstoun skolā: teniss, futbols, regbijs, peldēšana, basketbols, karatē, skvošs, golfs, aerobika, vieglatlētika. Skolēni piedalās dažādos sportos un interešu pulciņos.

Dzīvošana

Skolā ir 8 kopmītnes – 3 meitenēm un 5 zēniem. Katrā ēkā ir atpūtas istaba, viesistaba, TV un internets. Kopmītnēs mitinās arī skolas personāls, kuri seko līdzi kārtībai un palīdz dažādu sadzīves problēmu risināšanā. Kopmītņu iemītnieki sacenšas savā starpā, jo katrā no tām ir sava atmosfēra – tur tiek atzīmētas dzimšanas dienas un svinēti dažādi svētki, kā arī organizēti pārgājieni un ekskursijas. Nepārtraukti tiek uzturēta saikne ar vecākiem.

Mācību maksa 2023./2024. mācību gadu

GCSE – 15 300 GBP trimestrī
A-Level – 16 330 GBP trimestrī
Depozīts - 10 000 GBP

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.