+37125451444
info@meridian.lv

Dibināšanas gads – 1877
Privāta jaukta tipa internātskola zēniem un meitenēm
Skolēnu vecums – 3-18 gadi (vidusskola - 13-18 gadi)
Kopējais skolēnu daudzums – 600
Skolēni, kas dzīvo pansijā – 200 (20% starptautiskie studenti)

Skola atrodas skaistā vietā, pie Dartmoor Nacionālā Parka. Netālu atrodas arī Devonas un Ziemeļu Kornvelas pludmales, Ekseteras vecpilsēta, Devonas grāfistes galvaspilsēta, kā arī Plimutas pilsēta, pazīstama osta un Anglijas jūras bāze.

Skolas vēsture ir aizsākusies 1877.gadā, kad admirālis Kellijs atstāja lielu sava mantojuma daļu uzticamajām personām, kuras dibināja labdarības fondu The Kelly College jūras virsnieku dēlu mācībām. Savukārt Viljams VIII, Bedfordas hercogs, kā atzinību par šādu dāsnumu, uzdāvināja koledžai 20 zemes akrus Tavistock pilsētā. Mūsdienās skolas teritorija ir daudz lielāka, un šeit atrodas mācību auditorijas, zinātniskās laboratorijas, kopmītnes, bibliotēka, mākslas centrs, sporta komplekss, baseins, sporta laukumi, tenisa korti, teātra un mūzikas studijas.
Apvienojot izcilu akadēmisko programmu un lieliskus apstākļus ārpusklases nodarbībām, skola kļūst par ideālu vietu mācībām, skolēnu audzināšanai un viņu sagatavošanai pieaugušo dzīvei.

Skola ciena tradīcijas, bet ir atvērta arī jaunām idejām un 21.gadsimta izaicinājumiem. Skolēniem tiek doti sarežģīti uzdevumi, kuri stimulē patstāvīgi meklēt to risinājumus, attīsta ziņkāri, kā arī personīgās ambīcijas gan skolā, gan ārpus tās.
Skolēni jūt, ka viņus mīl, ciena, un viņu viedoklis ir svarīgs – tas viss piedod pārliecību un entuziasmu mācībās, kā arī rada sapratni, ka skolā iegūtās prasmes noderēs gan turpmākās mācībās, gan darbā.
Piedāvājot plašu klāstu ar ārpusskolas pulciņiem, nodarbībām un pasākumiem, skola cenšas, lai visi skolēni izvēlētos sev interesējošu nodarbibu.

Skola lielu uzmanību pievērš savu skolēnu karjeras apmācībai. Speciāli izstrādāta programma ir integrēta mācību procesā, tā palīdz skolēniem uzzināt par dažādām profesijām, orientēties mūsdienu darba tirgū, saņemt dažādas profesionālās prasmes mācību procesa laikā.
Tikšanās ar dažādu profesionālo jomu speciālistiem palīdz skolēniem nostādīt ilgtermiņa mērķus, un plānot to sasniegšanas etapus. Līderu programma, UCAS pasākumi, universitāšu atvērto durvju apmeklēšana, sagatavošana Oksfordai un Kembridžai, darbs pie motivācijas vēstules- tas viss tiek piedāvāts vecāko klašu skolēniem pēdējos divos mācību gados.

GCSE priekšmeti: visiem skolēniem ir obligātie priekšmeti: angļu valoda un literatūra, matemātika, eksaktās zinātnes (bioloģija, fizika, ķīmija); 4 izvēles priekšmeti no saraksta: māksla un dizains, informātika, ģeogrāfija, vēsture, mūzika, bizness, drāma, latīņu valoda, franču valoda, angļu valoda kā svešvaloda, spāņu valoda, reliģija, sports, tehnoloģiju dizains.

A-Level priekšmeti: angļu literatūra, matemātika, augstākā matemātika, vēsture, valsts un politika, filozofija, reliģija un ētika, ģeogrāfija, ekonomika, psiholoģija, franču valoda, angļu valoda, bioloģija, ķīmija, fotogrāfija, māksla (gleznošana), tehnoloģiju dizains, mūzika, sports.

Visiem skolēniem ir iespēja saņemt EPQ (Extended Project Qualification), kas ir augsti novērtēta brīdī, kad skolēns stājas universitātē. EPQ ir zinātniski pētnieciskais darbs izvēlētajā jomā, kura laikā skolēnam ir jāraksta kursa darbs. Papildus visiem skolēniem tiek organizēti publiskās runas nodarbības; ir iespēja nokārtot LAMDA eksāmenu.

Ārpusklases aktivitātes

Skola piedāvā plašu interešu klubu klāsti: jauno uzņēmēju, klinšu kāpšanas, robotikas, šaha klubi, galda tenisa, fotogrāfijas pulciņi, debašu, starptautisko attiecību un lego klubi.
Mūzikas departaments ir aprīkots ar mūsdienīgām studijām, koncertzālēm un individuālo nodarbību auditorijām. Skolai ir savs koris, orķestris, džeza grupa, rokgrupa. Katru gadu skolā notiek instrumentālistu un vokālistu konkursi.
Drāmai ir svarīga loma skolas dzīvē. Par cik skola nav liela, visi skolēni katru gadu piedalās uzvedumā (parasti mūziklā), darbojoties uz skatuves vai aizkulisēs.

9-13 klašu skolēni var darboties militārajā korpusā un piedalīties sporta spēlē Duke of Edinburgh Award. Katru gadu skola piedalās starptautiskajās kanoe sacīkstēs The Devizes to Westminster, kas norisinās jau no 1948.gada un kuras garums ir 125 jūdzes.

Sports un peldēšanas akadēmija
Sporta nodarbībām ir izveidoti lieliski apstākļi:
•    50 metrus garš baseins,
•    25 metrus garš baseins,
•    3 laukumi ar visu laikapstākļu izturīgu mākslīgo segumu,
•    10laukumi ar zālāju futbola, kriketa un regbija spēlēm,
•    700 m2 liels sporta komplekss skvoša, tenisa, basketbola, volejbola un futbola nodarbībām
•    tenisa laukumi,
•    golfa laukums,
•    4 netbola laukumi,
•    kriketa laukumi,
•    skrejceliņi,
•    “piedzīvojumu parks”.

Peldēšanas akadēmija

Skolā darbojas peldēšanas akadēmija, kur notiek profesionālu sportistu sagatavošana. Katram sportistam tiek izstrādāta individuāla programma, kas ir integrēta mācību procesā. Šeit strādā 5 profesionāli treneri, kam ir pieredze sportistu sagatavošanā olimpiskajām spēlēm un citām starptautiskām sacensībām.
Īpaši apdāvinātiem peldētājiem, kas parāda lielu potenciālu nacionālās un starptautiskās sacensībās, tiek piedāvātas stipendijas.
Par 35 akadēmijas pastāvēšanas gadiem, skola sagatavoja vairāk nekā 80 starptautiska līmeņa peldētājus, no kuriem 28 piedalījās Olimpiskajās un sadraudzības spēlēs, iegūstot 5 Olimpiskās un 9 Sadraudzības medaļas.

Dzīvošana

Skolā ir 5 kopmītnes, katrai no kurām ir sava atmosfēra un tradīcijas, taču tās apvieno vienādie draudzīguma principa, cieņa un pacietība attiecībā vienam pret otru. Kopmītnes iedalās pēc skolēnu vecuma un dzimuma. Vienā istabā dzīvo no viena līdz pieciem cilvēkiem, atkarībā no vecuma. Vecāko klašu skolēni istabās dzīvo pa 1-2 cilvēkiem. Katrās kopmītnēs ir istabas, kur dzīvo skolas darbinieki, kuru pienākums ir uzraudzīt kārtību un rūpēties par skolēniem.

Maksa 2023./2024. mācību gadā:

GCSE -12 750 GBP par trimestri
A-level / IB - 12 810 GBP par trimestri
Reģistrācijas maksa - 75 GBP
Depozīts – 1 trimestra maksa

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.