+37125451444
info@meridian.lv

Skola nākotnes olimpiskajiem čempioniem!

Dibināšanas gads – 1877.
Internātskola zēniem un meitenēm .
Skolēnu vecums  no  11-18.
Skolēnu daudzums – 515.

Skola

Plimutas koledža ir akadēmiska britu internātskola, kuras vēsture aizsākas 1877.gadā. Mācību process šajā skolā balstās  uz sešām pamatvērtībām: laimes izjūtas, zināšanām, kopības sajūtas, iespējām, pārliecības un veiksmes. Skolā mācās bērni vecumā no 11-18 gadiem. Vairums no viņiem vēlāk turpina mācības dažādās programmās universitātēs. Kopā ar vietējiem bērniem koledžā mācās arī 28 citu tautību skolēni, kas rada draudzīgu starptautisku atmosfēru un bagātina skolas dzīvi. Skola ikvienā bērnā  cenšas  attīstīt vispusīgu personību un izkopt individuālo talantu,  piedāvājot iespējas iesaistīties visdažādākajās ārpusstundu nodarbībās: mākslinieciskajos, muzikālajos un teātra pulciņos un, protams, sporta nodarbībās.
Koledžas īpašā iezīme ir Kadetu apvienoto spēku(Combined Cadet Force)  organizācija, kas palīdz līdera īpašību un iniciatīvas attīstīšanā, kā arī ieaudzina pašdisciplīnu.

GCSE priekšmeti

Obligātie: angļu valoda un literatūra, matemātika, bioloģija, fizika, ķīmija, svešvaloda (franču, vācu vai spāņu valoda).
3 izvēles priekšmeti: māksla, fotogrāfija, bizness, dizains un tehnoloģijas, drāma, ģeogrāfija, vēsture, IT, latīņu valoda, mūzika, reliģija, sports.

A-Level priekšmeti

Angļu literatūra, matemātika, vēsture, ģeogrāfija, bioloģija, ķīmija, fizika, klasiskā civilizācija, ekonomika un bizness, IT, psiholoģija, reliģija, latīņu valoda, franču valoda, vācu valoda, psiholoģija, māksla, drāma, sports.

International Baccalaureate (IB)

Sports

Plimutas koledža arī ārpus Anglijas robežām  ir plaši pazīstama saistībā ar sportu. 2012. gada Londonas olimpisko spēļu peldēšanas sacensībās piedalījās 4 koledžas skolēni, iegūstot vienu zelta un vienu bronzas medaļu.  Koledža jau kopš 2001.gada sadarbojas ar profesionālo peldēšanas skolu „Plymouth Leander”, kas ļauj jaunajiem čempioniem un olimpiešiem apvienot augstvērtīgas akadēmiskās izglītības iegūšanu ar ikdienas trenniņiem un dalību sacensībās.  
Bez peldēšanas skolā ir arī basketbola, badmintona un lauka hokeja komandas, kas regulāri piedalās starpskolu un reģionālā līmeņa sacensībās.  Kanoe airēšanas kluba dalībnieki piedalās visās dienvidrietumu piekrastes sacensībās.  
Plimutas koledža viennozīmīgi ir ideāla skola nākotnes olimpiskajiem čempioniem, kuriem bez sporta nepieciešams apgūt arī matemātiku un citus mācību priekšmetus.

Ārpusklases pasākumi

Skolā darbojas dažādi interešu pulciņi un sekcijas, daudzi skolēni piedalās teātra un mūzikas uzvedumos.
Vecāko klašu skolēnu vidū populārs ir kadetu korpuss.  Šajā organizācijā var iestāties gan puiši, gan meitenes vecumā no 17 gadiem. Kadeti var izvēlēties sauszemes, jūras vai karaliskos gaisa spēkus. Dalība kadetu organizācijā ne vien attīsta militārās iemaņas, bet arī  māca orientēties, šaut, airēt un burāt. Brīvlaikos notiek pārgājieni. Pēc katra šīs divgadīgās programmas etapa skolēni kārto testus un iegūst sertifikātus.

Dzīvošana

Dzīvošana tiek nodrošināta skolas teritorijā bijušajās 19.gadsimta villu ēkās, kas pārbūvētas un aprīkotas atbilstoši mūsdienu prasībām. Trīs ēkas paredzētas zēniem un 3 - meitenēm. Skolēniem ir pieejamas atpūtas telpas ar TV, spēļu un datoru istabas, kā arī atsevišķas telpas muzicēšanai . Rezidencēs  ir arī virtuves vieglu maltīšu pagatavošanai.
Peldēšanas akadēmijas audzēkņi dzīvo atsevišķā kopmītnē ārpus skolas teritorijas. Viņus uz skolu un trenniņiem peldbaseinā  nogādā ar autobusu .

Mācību maksa 2023./2024. mācību gadā

GCSE – 12 501 GBP trimestrī
A-Level / IB – 13 110 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa – 100 GBP
Depozīts – 1000 GBP (EU studenti) / maksa par vienu trimestri (non-EU studenti)

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.