+37125451444
info@meridian.lv

Dibināšanas gads – 1843
Jaukta tipa skola zēniem un meitenēm
Skolēnu vecums – 7-18
Kopējais skolēnu skaits – 711

Skola

Queen’s College ir tradicionāla internātskola zēniem un meitenēm, kurā skolēni mācās jau no 7 gadu vecuma. Skola tika dibināta 1843. gadā, tāpēc tā ir vecāka skola pilsētā. Dažas no skolas ēkām saglabājušās līdz pat mūsdienām, līdz ar to senas gotiska stila mītnes šeit līdzpastāv ar modernām 21. gadsimta celtnēm.
Skolas devīze latīņu valodā ir “non scholae sed vitae discimus”, kas nozīmē “mēs mācāmies dzīvei, ne skolai”. Pateicoties šim moto, mācību stundas ir tikai daļa no visa mācību un audzināšanas procesa. Liela uzmanība tiek pievērsta ārpusklases aktivitātēm, kuras ļauj atklāt jaunus talantus un spējas, kuras skolas solā attīstīt būtu ļoti grūti. Skola sevišķi lepojas ar savu audzēkņu panākumiem radošajos mācību priekmšetos. Mūzikas, glezniecības, dizaina un teātra mākslas skolēni ir vieni no labākajiem visā valstī.
Skolā ir ļoti draudzīga un atbrīvota atmosfēra, kuru sevišķi novērtē ārzemju studenti, kas skolā ieradušies no dažādām pasaules valstīm.
Jau vairākus gadus Queen’s College kopā ar King’s College London piedalās projektā, kas saistīts ar kognitīvo mācību metodi. Speciālas mācību programmas palīdz iemācīt skolēniem domāt un attīstīt gan konkrēto, gan abstrakto domāšanu, tai pašā laikā palīdzot atbildēt uz eksāmenu jautājumiem un attīstot prasmes risināt pat visnegaidītākos uzdevumus. Šo nodarbību mērķis ir pazaudēt bailes no nepareizām atbildēm un iemācīties uzdot jautājumus, kas galarezultātā noved pie pareizām atbildēm.

GCSE mācību priekšmeti

Obligātie: angļu valoda, matemātika, dabaszinātnes, viena svešvaloda. 3 izvēles priekšmeti: māksla, bizness, ģeogrāfija, vēsture, spāņu valoda, mūzika, teātra māksla, sports, ētika un filozofija, dizains un tehnoloģijas, pārtikas tehnoloģijas.

A-Level mācību priekšmeti

Angļu literatūra, matemātika, augstākā matemātika, bioloģija, ķīmija, fizika, bizness, ekonomika, datorzinātnes, vēsture, filozofija, ģeogrāfija, māksla un dizains, franču valoda, spāņu valoda, politika, psiholoģija, sports, fotogrāfēšana, tekstilmāksla, teātra māksla, mūzika, dizains un tehnoloģijas, veselības mācība un uzturzinātne.

Sports

Spēles un sports ir neatsverama mācību procesa sastāvdaļa. Skolā ir labiekārtotas zāles, spēļu un sporta laukumi. Skolēni spēlē basketbolu, volejbolu, netbolu un kriketu. Šeit ir baseins, tenisa korti, iespējas nodarbības ar jāšanas sportu un alpīnismu. Skolā mācās jaunie sportiski, kas piedalās nacionālajās olimpiskajās komandās peldēšanā, vieglatlētikā, hokejā, bobslejā un jāšanas sportā.

Ārpusklases pasākumi

Skola piedāvā plašu klāstu dažādu pulciņu un ārpusklases nodarbību. Skolā ir deju un teātra studijas, mūzikas departaments, mākslas studijas un neierobežotas iespējas nodarboties ar sportu. Pateicoties skolas teātra talantīgajam vadītājam, tajā darbojas visu vecumu skolēni un reizēm iestudējumos piedalās pilnīgi visi skolas audzēkņi.
Topošie politiķi un diplomāti trenē savas runas prases mini ANO un debašu klubā. Skolēni aktīvi piedalās Duke of Edinburgh Award programmā, kura palīdz attīstīt personību, iemāca strādāt komandā un reaģēt uz neparedzētiem apstākļiem. Skolēni, kas piedalās šajā programmā, dodas pārgājienus un piedalās brīvprātīgo darbā.

Dzīvošana

Skolēniem ir 4 kopmītnes, kas atrodas skolas teritorijā, - 2 kopmītnes ir 13-18 gadus veciem zēniem, vienas – 13-18 gadus vecām meitenēm, bet vēl vienas – 7-12 gadus veciem skolēniem. Kopā ar bērniem dzīvo arī skolas personāls, ka bērnus uzrauga un palīdz risināt dažādus sadzīviskus jautājumus.

Mācību maksa 2023./2024. mācību gadā.

GCSE/A-Level – 14 995 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa – 125 GBP
Depozīts – 3 000 GBP

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.