+37125451444
info@meridian.lv

Dibināšanas gads – 909
Privātā internātskola zēniem un meitenēm
Skolēnu vecums - 3-18 (vecāko klašu skolā 13-18)
Skolēnu kopējais skaits – 767
Vecākajās klasēs – 572
Skolas kopmītnē dzīvo 47%

Skola

Viena no desmit vecākajām skolām Lielbritānijā, kas tika dibināta 909. gadā. Šeit mācās skolēni vecumā no 3 līdz 18 gadiem, pie tam skolas kopmītnēs var dzīvot jau no 8 gadu vecuma. Neskatoties uz savu vecumu, skola vienmēr ir bijusi atvērta inovatīvām idejām un ir viena no pirmajām, kas tās īsteno dzīvē. Tādējādi 1969. gadā skola pārgāja uz kopīgu zēnu un meiteņu izglītošanu un savā pamatskolā pieņēma 29 meitenes. Tas bija revolucionārs lēmums, jo lielākā daļa no tā laika skolām atbalstīja atsevišķu izglītību. Kopš 1970.gada Wells Cahedral sāka uzņemt meitenes visās klasēs.
1970. gadā 12 jaunie mūziķi sāka mācības jaunajā mūzikas skolas ēkā, un šodien Wells Cathedral ir viena no četrām specializētajām mūzikas skolām Lielbritānijā, kas saņem valsts subsīdijas. Šeit tiek apmācīti jaunie talanti no dažādām pasaules valstīm, kuru sapnis ir saistīt savu nākotni ar mūziku un turpināt studijas vislabākajās konservatorijās un mūzikas augstskolās. Daudziem no viņiem tiek piešķirtas stipendijas no tādām pasaules slavenām izglītības iestādēm kā the Royal College of Music, the Royal Academy of Music, Guildhall School of Music and Drama, the Juilliard School in New York.
Vienlaikus skola uzsver, ka šeit mācās ne tikai topošie mūziķi. 70% audzēkņu apgūst vispārējo skolas programmu, un skolas absolventi turpina studijas universitātēs visdažādākajās fakultātēs. Katru gadu apmēram 10% iestājas Oksfordā un Kembridžā, kā arī LSE, UCL un citās prestižās Russell grupas augstskolās. Skola ir izstrādājusi īpašu, paaugstinātas sarežģītības programmu talantīgiem matemātiķiem.

Laikraksts "Daily Telegraph" rakstīja par Wells Cathedral skolu: "Lieliskākā skola Lielbritānijā, šeit valda neaprakstāma, maģiska atmosfēra. Paskatieties paši, lai tam noticētu! "
Speciāli ārzemju skolēniem, kuriem ir nepieciešama papildus sagatavošanas programma, skolā ir klases Pre-GCSE un Pre-A level. Vecākajās klasēs ārvalstu jauniešu skaits sastāda 20%.

GCSE priekšmeti: visi skolēni apgūst obligātos priekšmetus: angļu valoda un angļu literatūra, matemātika, viena svešvaloda, zinātnes (bioloģija, fizika, ķīmija), reliģija, sports; 3 izvēles priekšmetus no saraksta: māksla, datori, ģeogrāfija, vēsture, mūzika, bizness, drāma, latīņu, itāļu vai spāņu valoda, fotogrāfēšana, klasiskās civilizācijas.

A-Level priekšmeti: angļu literatūra, matemātika, augstākā matemātika, vēsture, valsts un politika, filozofija, ģeogrāfija, ģeoloģija, bizness, ekonomika, psiholoģija, vācu, franču, spāņu, itāļu vai latīņu valoda, bioloģija, ķīmija, fizika, teātris, kino, fotogrāfēšana, māksla, mākslas vēsture, mūzika, mūzikas tehnoloģijas, sports.

Ārpusklases pasākumi

Skola piedāvā iespēju izvēlēties no daudz dažādiem interešu pulciņiem. Mākslas klubā var nodarboties ar gleznošanu, fotogrāfēšanu un grafisko dizainu. Skolēnu darbi regulāri piedalās izstādēs ārpus skolas. Tiem, kas mīl dejot, ir pieejamas moderno deju un “street dance” nodarbības, kā arī baleta studija. Teātra mīļi piedalās skolas uzvedumos, darbojas drāmas pulciņā un piedalās Šekspīra festivālā. Vecāko klašu audzēkņi ik gadu iestudē kādu no pasaulē slaveniem mūzikliem. Skolas kopmītņu starpā visu gadu notiek teātra konkurss "The Bigny Cup".
Interešu klubi: datoru klubs, specializētā matemātiķu grupa, grāmatu mīļotāju pulciņš, vēstures mīļotāju biedrība, franču debašu klubs, ekonomistu kopiena, psiholoģijas pulciņš, fotogrāfu klubs, Duke of Edinburgh Award,orientēšanās sporta sekcija un daudzi citi.
Wells Cathedral – viena no 257 skolām Lielbritānijā, kurā atrodas kadetu korpuss. Pašlaik tajā ir iesaistīti 110 skolēni.
Sports
Skolā jūs varat nodarboties ar šādiem sporta veidiem: peldēšanu, kriketu, lauka hokeju, vieglatlētiku, netbolu, tenisu, futbolu, paukošanu, džudo, regbiju, badmintonu un galda tenisu.

Dzīvošana

Skolas kopmītnēs var dzīvot no 8 gadu vecuma. Mazākajiem (8-11 gadu vecumam) ir atsevišķa māja "Beamont House", kurā dzīvo 14 skolēni. Vecāko klašu skolēnu kopmītnes ir paredzētas 20-30 cilvēkiem, un tās ir viduslaiku un 18. gadsimta arhitektūras ēkas. Katrā ēkā ir kopīgas atpūtas istabas, neliels dārzs un radīti visi nepieciešamie apstākļi, lai tur dzīvotu mūsdienu skolēni, ieskaitot wi-fi.
Katrā mājā valda sava unikālā atmosfēra. Šeit dzīvo arī skolas darbinieki, kas uztur kārtību un palīdz risināt sadzīves jautājumus. Starp kopmītnēm notiek sporta sacensības, kā arī dažādi radošie konkursi un akadēmisko sasniegumu konkursi. Tiek svinētas dzimšanas dienas un citi svētki, tiek rīkoti pārgājieni un ekskursijas. Tādējādi nedēļas nogalēs skolēni dodas uz kino, teātri vai boulingu. Vecāko klašu audzēkņi dodas uz Bristoli un Bātu, kur viņi var pavadīt brīvo laiku, apmeklējot vietējos veikalus un kafejnīcas.

Mācību maksa 2023./2024. mācību gadā:

GCSE – 12 529 GBP trimestrī
A-level / IB - 13 343 GBP trimestrī
Reģistrācijas maksa - 200 GBP
Depozīts – 2 500 GBP (EU students)

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.