+37125451444
info@meridian.lv

3 kampusi dažādām vecumu grupām.
Dibināšanas gads – 1920.
Jaukta tipa internātskola zēniem un meitenēm.
Klases– 5-12 (vācu plūsma), 8-12 (angļu plūsma).
Skolēnu skaits – 630.
Ārzemju skolēnu skaits – 200.
Skolēnu skaits klasē – 14-22.
Programmas – starptautiskā IB un vācu Abitur programmas.

Skola

Salem skola ir lielākā privātā internātskola Vācijā. To 1920.gadā dibināja vācu impērijas pēdējais kanclers princis Makss fon Bādens un pedagogs un politiķis Kurts Hāns. Galvenais mērķis, izveidojot skolu, tās veidotājiem bija izaudzināt jaunu, atbildīgu vāciešu paaudzi, kas nepieļautu iepriekšējās paaudzes kļūdas. Līdz ar to skola vēl joprojām pievērš ļoti lielu uzmanību vispusīgai personas attīstībai, kuras pamatā ir cieņa pret līdzcilvēkiem un demokrātiskas vērtības.
Salem skola ir pazīstama visā Eiropā, un tās absolventu vidū ir daudzas zināmas personības – princis Filips (Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs), Spānijas princese Sofija, Golo Manns (rakstnieka Tomasa Manna dēls), Eberhards Kunheims (bijušais uzņēmuma BMW vadītājs), Vācijas izlūkdienesta viceprezidents un daudzas citas personības.

7 Salem skolas pamatdomas:
1.    Dot jauniešiem iespēju atklāt jaunas prasmes un iemācīties pārvarēt grūtības.
2.    Sniegt skolēniem gan uzvaru, gan zaudējumu pieredzi.
3.    Iemācīt strādāt kopējā labuma vārdā, nevis tikai īstenot individuālas ambīcijas.
4.    Atrast laiku paklusēt un rast mieru.
5.    Attīstīt iztēli un spēju spriest par tālākiem notikumiem.
6.    Nopietni attiekties pret sportu un spēlēm, bet neļaut tām aizēnot citas prasmes.
7.    Iemācīt bērnus nejusties priviliģētiem attiecībā pret citiem cilvēkiem.

Vidējo klašu skola (5.-10. klase) atrodas Salem pils teritorijā tikai 11 km attālumā no Bodenezera. Šis apvidus ir plaši pazīstams ar saviem vīna un augļu dārziem. Pils agrāk bija klosteris ar satriecošu arhitektūru un skaistiem skatiem. Savukārt pils iekšpusē atrodas mūsdienīga bibliotēka, mākslas studijas un labiekārtotas klases. Pieejami arī sporta laukumi, tenisa korti, daudzfunkcionāla sporta zāle un slēgtais baseins.
Skolā iespējams mācīties vācu vai angļu valodās.

Vecāko klašu skola (11.un 12.klases, 300 skolēni) piedāvā divas mācību programmas – vācu Abitur un starptautisko IB programmu angļu valodā.
Skola atrodas divos kampusos, kas atrodas tikai 15 minūšu attālumā viens no otra. Viens no kampusiem atrodas Spetzgart pilī, bet otrs – mūsdienīgajā Haerlen ēkā, kas 2000.gadā tika uzbūvēta speciāli skolas vajadzībām. Haerlen kampusā dzīvo gan Abitur, gan IB programmas pēdējā gada skolēni. Abi kampusi atrodas netālu no Ūberlingenas pilsētas Bodenezera ziemeļu piekrastē. Kampusā ir plaša bibliotēka un dažādu veidu sporta laukumi.

Ārpusklases pasākumi

Pēc nodarbībām skolā tiek piedāvāti dažādi pasākumi, pulciņi un interešu klubi – teātra pulciņš, mākslas studija un sporta nodarbības. Tiek rīkoti pārgājieni, kultūras braucieni un ekskursijas. Audzēkņi uzved teātra izrādes un mūziklus, bet skolā ik pa laikam ierodas arī profesionāli mākslinieki ar priekšnesumiem.
‘Spetzgart Supper’ ir ļoti īpašs pasākums, kura ietvaros sniegt lekciju tiek ielūgti pazīstami politiķi, biznesmeņi un kultūras darbinieki. Piemēram, pēdējā laikā skolu apmeklējis Vācijas finanšu ministrs, prezidenta kancelejas vadītājs, izglītības ministrs, laikraksta Die Zeit galvenais redaktors, teātra menedžeris, mākslinieks un rakstnieks. Pēc lekcijas viņi piedalās debatēs ar skolēniem. Skolēni piedalās arī mini ANO konferencēs.

Mūzika

Skolā liela uzmanība tiek pievērsta muzikālajai audzināšanai, līdz ar to skolēniem ir iespējams piedalīties orķestrī, korī, džeza kolektīvā vai rokgrupā, kuras regulāri uzstājas ar koncertiem gan skolā, gan ārpus tās. Skolā strādā 26 mūzikas skolotāji, kas piedāvā apgūt jebkuru mūzikas instrumentu. Skolas audzēkņi regulāri iegūst balvas reģionāla un nacionāla līmeņa konkursos.

Sports

Papildus sporta nodarbībām katram skolēnam jāizvēlas vēl vismaz viens sporta veids. Skolā var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, bet iecienītākais ir lauka hokejs, basketbols, futbols, volejbols un regbijs. Tāpat iespējams nodarboties ar peldēšanu, skriešanu, aerobiku, vingrošanu, vieglatlētiku, fitnesu, tenisu, airēšanu un klinšu kāpšanu. Tikai 3 km attālumā no skolas atrodas profesionāls tenisa klubs. Vēl skola piedāvā arī nestandarta sporta nodarbības – pārgājienus kalnos un militāro sporta spēli Duke of Edinburgh Awards.

Dzīvošana

Skolēni dzīvo skolas rezidencēs istabās pa 2 līdz 4 cilvēkiem. Rezidencēs mitinās arī skolas darbinieki, kas seko līdzi kārtībai un risina radušās problēmas. Katrā rezidencē ir atpūtas istaba, kā arī labiekārtota virtuve. Skolas ēdnīcā tiek nodrošināta ēdināšana 5 reizes dienā.

Cenas 2024./ 2025. m.g.

8. – 10. klase (angļu plūsma) - 49 920 EUR gadā
5. – 10. klases (vācu plūsma) – 48 960 EUR gadā

11.-12. klases
IB – 54 360 EUR gadā
Abitur - 49 920 EUR gadā
Reģistrācijas maksa – 1 900 EUR
Administratīvā maksa - 1 900 EUR
Depozīts – 9 060 EUR

    Pierakstieties uz konsultāciju

    Augstākā izglītība ārzemēsValodu kursi bērniemVidējā izglītība ārzemēsGrupu braucieni skolēniemValodu kursi pieaugušajiemValodu kursi LatvijāCits
    privacy_policy

    Noklikšķinot uz pogas "Reģistrējieties", jūs piekrītat pašreizējai konfidencialitātes politikai.