Atrašanās vieta – Belfāsta
Dibināta – 1894.gadā
Privātskola zēniem
Skolēnu vecums – 5-18
Vidusskola (11-18) – 950 skolēni
Privātskolā dzīvojošie – 150
Skola
Campbell College 1894. gadā kā skolu zēniem dibināja filantrops Henrijs Džeimss Kempbels. Skola šo statusu saglabāja līdz mūsdienām, kaut gan tai ir daudzas kopīgas mācību stundas un pasākumi ar blakus esošo meiteņu skolu. Piemēram, meitenes izmanto Campbell College zinātniskās laboratorijas, savukārt zēni apmeklē meiteņu skolas ēku, lai apgūtu Media Studies. Skolas lielā un zaļā teritorija aizņem 100 akrus zemes, un tā atrodas Belfāstas piepilsētā.
Ziemeļīrijas iedzīvotāji izceļas ar savu draudzīgumu, labsirdību un viesmīlību – tieši tā var arī raksturot atmosfēru, kas valda Campbell College. Skolēni šeit jūtas kā mājās, kur mīl, rūpējas un palīdz attīstīties un izzināt pasauli.
Skolas arhitektūras ansambļa galvenais objekts ir lieliska Viktorijas laikmeta ēka, kas celta no sarkanajiem ķieģeļiem. Gadu gaitā attīstoties, skola, saprotams, ir uzcēlusi arī jaunas ēkas, kas atbilst mūsdienu mācību prasībām un standartiem.
Mācību iestādei ir ļoti nopietna attieksme pret individuālu mācību pieeju. Šeit tiek uzsvērts, ka galvenais ir nevis atskaites par skolēnu atzīmēm, bet gan skolēna personība, ambīcijas, intereses un spējas. Skolai nav mērķis sagatavot katru skolēnu Oksfordai vai Kembridžai, bet gan ievirzīt, lai katrs atrod savu piemērotāko individuālo attīstības ceļu un būtu gatavs pāriet uz nākamo dzīves posmu. Tomēr katru gadu 5-10 absolventu iestājas Oksfordā un Kembridžā, turklāt audzēkņiem, kuru mērķis ir iestāties tieši šajās universitātēs, ir izstrādāta speciāla sagatavošanas programma - Oxbridge Preparation. Absolvējošajām klasēm tiek organizēti šo universitāšu apmeklējumi.
Mācības Ziemeļīrijas privātskolās ir gandrīz par 50% lētākas nekā Anglijas skolās. Tas ir saistīts ar to, ka algas visiem skolotājiem gan valsts, gan privātskolās maksā valsts, tādējādi ievērojami samazinot privātskolu izdevumus.
GCSE priekšmeti: angļu valoda, angļu literatūra, angļu valoda kā svešvaloda, matemātika, augstākā matemātika, ķīmija, fizika, inženierija, bioloģija, franču valoda, vācu valoda, spāņu valoda, vēsture, ģeogrāfija, reliģija, programmēšana, digitālās tehnoloģijas (multimediji), dizains un tehnoloģijas, māksla un dizains, drāma, mūzika, fizkultūra.
A-Level priekšmeti: angļu valoda, matemātika, augstākā matemātika, datorzinātnes, bioloģija, ķīmija, fizika, bizness, vēsture, ģeogrāfija, māksla un dizains, produktu dizains, vēsture, vācu valoda, franču valoda, spāņu valoda, politika, teoloģija, latīņu valoda, mūzika, fizkultūra, sporta zinātne, teātra māksla.
Sports
Skolas sporta infrastruktūra iekļauj: sporta zāli, 4 badmintona kortus, basketbola laukumu, futbola laukumu, skvoša kortu, baseinu, 9 regbija laukumus, 4 tenisa kortus, 300 m vieglatlētikas celiņu, 2 laukumus hokejam uz zāliena, volejbola laukumu. Sporta veidi: futbols, volejbols, basketbols, regbijs, džudo, peldēšana, hokejs uz zāliena, teniss, vieglatlētika, loka šaušana, badmintons, krikets, burāšanas sports, kanoe airēšana, paukošana, šaušana.
Ārpusklases pasākumi
Skolā darbojas liels skaits pulciņu un interešu klubu: gleznošanas, kinomīļu, valodu, galda tenisa, lego klubi, kā arī kadetu korpuss, labdarības biedrība, debašu klubs u.c.
Dzīvošana
Skolā ir 3 kopmītnes. Zēni (11-14) dzīvo istabās pa 2-3 cilvēkiem; vecāko klašu skolēni (15-18 gadi) dzīvo istabās ar visām ērtībām pa vienam.
Maksa 2023/2024 mācību gadā
6 665 GBP (trimestrī) – ES pilsoņiem
8 332 GBP (trimestrī) – pilsoņiem no valstīm, kas nav ES